Lady-Comp blogs - Lady-Comp >

Lady-Comp blogs - Lady-Comp

Pāriet uz saturu

Galvenā izvēlne:

DABISKĀ ĢIMENES PLĀNOŠANA

Lady-Comp
Publicēja ieeja DABISKĀ ĢIMENES PLĀNOŠANA ·
Tags: DABISKĀĢIMENESPLĀNOŠANA
DĢP NAV KONTRACEPCIJA, BET GAN DZĪVESVEIDS
Viss šinī pasaulē noris cikliski. Mainās gadalaiki, mainās paaudzes, arī  mūsu ķermenī viss mainās, visas funkcijas norit regulāra apļa veidā -  ja enerģija ir izsīkusi, jūtam izsalkumu; trūkst organismā šķidruma, jūtam slāpes; bojāti kādi audi, jūtam sāpes – organisms visu laiku signalizē, kas ar mums notiek, lai noturētu līdzsvaru, lai viss darbotos. Vienīgais ir signāli, ko pamanām uzreiz, bet ir signāli, ko uzreiz nepamanām, bet tas nenozīmē, ka to nav. Pie tādiem signāliem, ko nepamanām uzreiz ir auglības pazīmes sievietes ikmēneša ciklā.

Sievietes menstruālais cikls arī norit cikliski. Domāju, ka daudzi zina, ka tas iedalās fāzēs - folikulārā (pirmsovulācijas) un luteīnā (pēcovulācijas) fāze olnīcās  un tām atbilstoši proliferatīvā un sekretorā fāze dzemdē. Katrā no šīm fāzēm sievietes ķermenī  norit izmaiņas par kurām ziņo ķermenis. Šīs izmaiņas sauc arī par auglības pazīmēm, ko sieviete var iemācīties atpazīt. Sievietes auglīgums ir periodisks, viena cikla laikā tikai 12- 24 h. Savukārt vīrietis ir spējīgs apaugļot  visu laiku. Pāra auglība vidēji ir 9 dienas (6 dienas pirms ovulācijas un 3 ovulācijai), pārējās cikla dienas ir neauglīgas. Lai noteiktu sievietes auglīgo laiku, tiek izmantotas Auglības Atpazīšanas Metodes.


Kalendārā metode jeb Ogino – Knaussa ritma metode – to izstrādāja japāņu ginekologs OGINO(1929) un austriešu ginekologs KNAUSS (1929), kuri neatkarīgi viens no otra atklāja, ka ovulācija iestājas 11-18 dienas pirms kārtējās menstruālās asiņošanas. Ovulācijas laiks tika aprēķināts balstoties uz iepriekšējo ciklu garumu. Uz šodienu šī metode viena netiek izmantota, jo tās efektivitāte ir zema 77%.

Temperatūras metode -  to izstrādāja holandietis Van de Velde(1929), atklajot, ka progesterons paaugstina bazālo ķermeņa temperatūru, bet 1954.gadā, vācu ginekologs Dērings aprakstīja šo metodi rokasgrāmatā. Metodes pamatā ir ķermeņa bazālās temperatūras izmaiņas sievietes ciklā. Tās efektivitāte cikla pirmajā daļā ir 81% , bet otrajā – 99%.

Ovulācijas metode jeb BiIlingsa – to izstrādāja austrāliešu ginekologs Džons Billings (1950-60). Metodes pamatā ir gļotu novērošana. Efektivitāte 98,5%.

Tā kā iepriekšminētās metodes katra atsevišķi nedod to efektivitāti kādu gribētos, uz šodienu Dabiskajā ģimenes plānošanā tiek izmantota simto-termālā metode.
Simto-termālā metodešī metode apkopo iepriekš minētās un pie tās izveides ir strādājis austrietis Jozefs Rētcers (1960-70). Tā ir pašnovērošanas, pierakstu un interpretācijas sistēma par izmaiņām sievietes organismā cikla laikā. Auglība tiek noteikta ar divkāršu apstiprināšanu. Tās efektivitāte ir 99,3%.
 
Cikla laikā novērojam 3 pamatpazīmes (ķermeņa bazālā temperatūra, gļotas, dzemdes kakliņa izmaiņas) un papildus pazīmes (piebriedušas krūtis, ovulācijas sāpes, garastāvokļa krasas izmaiņas, ēstgribas izmaiņas) – šīs pazīmes katrai sievietei var būt individuālas.

Bazālā ķermeņa temperatūrā – tā ir pamošanās temperatūra, kas tiek mērīta regulāri vienā un tajā pašā laikā un ar vienu un to pašu termometru vienā un tajā pašā vietā viena cikla laikā. I r jāievēro mērīšanas noteikumi, lai mērījumi būtu ticami. Ar temperatūras palīdzību tiek noteikts ovulācijas laiks. Temperatūra pēc ovulācijas paceļas par 0.2-0.3 grādiem.

Gļotas – tās veidojas dzemdes kakliņa kriptās. Izšķir mazāk auglīgas gļotas un auglīgās gļotas. Tajās spermatozoīdi barojas un notiek to atlase. Tās palīdz spermatozoīdiem nokļūt līdz olšūnai. Auglīgās gļotas parādās pāris dienas pirms ovulācijas. Spermatozoīdi tajās saglabā savu dzīvotspēju no 3-5 (dažreiz līdz pat 7) dienām.

Dzemdes kakliņa izmaiņas – auglīgā perioda laikā estrogēnu ietekmē dzemdes kakliņš ne tikai izdala gļotas, bet arī izmaina savu pozīciju un konsistenci: paceļas, kļūst mīksts un atveras. Iestājoties neauglīgajam laikam – nolaižas, kļūst ciets un aizveras.
 
DABĪGĀS ĢIMENES PLĀNOŠANAS PRIEKŠROCĪBAS
 • Efektīva kā plānojot, tā atliekot ieņemšanu
 • Neizjauc organisma funkcionēšanu un neizsauc nekādas blaknes
 • Veicina sevis iepazīšanu
 • Dod iespēju vīrietim piedalīties ģimenes plānošanā
 • Minimāli finansiālie izdevumi.

DABĪGĀS ĢIMENES PLĀNOŠANAS GRŪTĪBAS
 • Pāri jāapmāca vismaz trīs sekojošus ciklus un to laikā vairākkārt jātiekas ar AAM konsultantu
 • Nepieciešams pastāvīgi sekot līdzi auglības pazīmēm
 • Nepieciešama abu laulāto dalība, sadarbība un kopēja motivācija
 
Ko pāri var iemācīties, apgūstot AAM
 • kā darbojas mūsu organisms
 • kā maksimāli palielināt bērniņa ieņemšanas iespēju
 • kā atlikt bērna ieņemšanu bez riska veselībai un blakus efektiem
 • kā izmantot metodi visā reproduktīvās dzīves laikā, t.sk. barojot bērnu un pre-menopauzē.
 
 
Aicinājums – nebaidieties iepazīt sevi,  tas dod brīvību!VAI TIEŠĀM IESPĒJAMS IZSARGĀTIES DABISKI?

Lady-Comp
Publicēja ieeja AUGLĪBA ·
Tags: AUGLĪBA;IZSARGĀŠANĀS

VAI ESMU ŠODIEN AUGLĪGA? ATBILDE MINŪTES LAIKĀ!

Lady-Comp
Publicēja ieeja LADY-COMP ·
Tags: AUGLĪBA;LADYCOMP;VIDEO
No vienas puses mēs šodien dzīvojam pārliecinošā datortehnoloģiju laikmetā - gudrās tranzistoru smadzenītes nu jau sastopamas pat tējkannā, par ledusskapjiem, automašīnām un sadzīves robotiem nemaz nerunājot. Taču no otras puses - arvien vairāk cilvēku atkal cenšas atgriezties pie dabas un tās likumiem...

KO PAR LADY-COMP VĒLAS ZINĀT VĪRIEŠI?

Lady-Comp
Publicēja ieeja VīRIEŠIEM ·
Tags: LADYCOMP;VĪRIEŠIEM;JAUTĀJUMI&ATBILDES
Pēdējo gadu tendence liecina, ka arvien vairāk vīriešu ir gatavi uzņemties atbildību par ģimenes plānošanas jautājumiem. Viņu jautājumi ir tieši un konkrēti, zemāk sniedzam atbildes uz biežāk uzdotajiem vīriešu jautājumiem: ...

VĪRIETIS UN LADY-COMP

Lady-Comp
Publicēja ieeja VīRIEŠIEM ·
Tags: VĪRIEŠIEM;SIEVIETE;LADYCOMP
Sabiedrībā pieņemts uzskatīt, ka izsargāšanās vai bērniņa plānošana ir tikai un vienīgi sievietes ziņā, viņas atbildība. Ja lasi šīs rindiņas, Mēs lepojamies ar Tevi, jo ...
Atgriezties pie satura | Atgriezties galvenajā izvēlnē